داستان ما

گروه ارتباطاتی شبکه‌‌آفتاب از شرکت‌های رهبر و پیشتاز در ارتباطات بازاریابی، تبلیغات و صنعت رسانه در ایران تشکیل شده است. هسته‌ی اصلی این گروه در 1378 به‌همت بنیانگذاران آن، رضا حداد و مازیار حبیبی‌نیا، بنا نهاده شد؛ آنها شراکت خود را از حوزه‌ی تولیدات تلویزیونی به حوزه‌ی تبلیغات تغییر دادند تا رویای مشترک شورانگیزشان را دنبال کنند: تولید و فروش ایده‌های خلاق و نوآورانه‌ی ارتباطاتی. [بیش‌تر بخوانید]

خانه‌ی تولید آفتاب

خانه‌ی تولید آفتاب در 1385 تأسیس شد و بزرگ‌ترین شرکت تولید مستقل و خصوصی در این زمینه است. این شرکت دویست کارمند حرفه‌ای در زمینه‌ی تولید دارد که با استفاده از روزآمدترین فناوری‌های تولید، قادر به تولید سالانه بالغ بر پانصد آگهی تلویزیونی و رادیویی در اشکال و فرم‌های متنوع هستند.
کارکنان و امکانات:

*- هشت تیمِ تمام‌ وقت و مستقر در شرکت با هشت مدیرتولید متخصص
* - ده مدیر ارشد
* - سه استودیو ضبط فیلم
* - استودیوهای انیمیشن و جلوه‌های ویژه
* - استودیو مونتاژ، پس‌تولید و صدا
* - تیم حرفه‌ای انتخاب بازیگر با پایگاه داده‌ای بسیار غنی از مدل‌ها و بازیگران
*- روزآمدترین روش‌ها و ابزار فیلمبرداری، عکاسی و صدا
* - کارگاه طراحی صحنه
* - آرشیوی غنی از لباس و وسایل
[...Back stage]

آژانس تبلیغاتی شبکه آفتاب

آژانس تبلیغاتی آفتاب بخش اصلیِ خلاقه و راهبردیِ گروه است که در 1378 تأسیس شد. این شرکت به‌صورت آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل عمل می‌کند که برای برآوردن نیازهای مشتریان ساختاری هوشمندانه و انعطاف‌پذیر خلق کرده است.
این آژانس با بهره‌گیری از تخصص در تبلیغات خلاق و ارتباطات راهبردی، سالانه، به‌طور میانگین 130 کارزار جامع تبلیغاتی را طراحی می‌کند. شرکت آژانس تبلیغاتی آفتاب از حضور بالغ بر 150 کارمند حرفه‌ای در واحدهای زیر بهره می‌برد:
*- مدیریت روابط عمومی و بازاریابی مستقیم
*- امور مشتریان: 28 مدیر پروژه که به‌صورت نماینده و حامی مشتریان پروژه‌های آنان را با روحیه‌ای انعطاف‌پذیر و مشکل‌گشا در هفت روز هفته مدیریت می‌کنند
*- واحد استراتژی: تبلیغات، راهبرد پیام‌رسانی، راهبرد کارزار و ارتباطات، فعالیت‌های جامع برندینگ و بازاریابی
*- واحد خلاقه: هفت تیم مستقل خلاقه شامل هفت مدیر خلاقه و 25 کپی‌رایتر، 25 متخصص خلاقه‌ی تمام‌وقت، و چهل نویسنده‌ی آزاد در تیم‌های طوفان مغزی (Brainstorming)
*- آتلیه‌ی‌ گرافیک: پنج کارگردان هنری و پانزده گرافیست
*-توسعه‌ی کسب‌وکار: خدمات و راهکارهای ارتباطات بازاریابی (MARCOM) پشتیبانی رسانه‌ای برای مشتریان ایرانی برای توسعه‌ی بازار خود در کشورهای منطقه، تحلیل، اصول برنامه‌ریزی و راهبرد توسعه‌ی کسب‌وکار.
*- واحد BTL: رویدادها، غرفه‌های نمایشگاهی و جاده‌ای، برگزاری پروژه‌های سمپلینگ در سراسر کشور، بازاریابی نقطه‌ی فروش (POS)، و تبلیغات سمپلینگ داخل فروشگاهی.
[...BTL Reel]

شرکت تحقیقات بازار دیده‌بان آفتاب

شرکت تحقیقات بازار دیده‌بان آفتاب شرکت جانبی دیگر این گروه است که بعد از هفت سال خدمات‌رسانی به مشتریان در قالب یکی از واحدهای شرکت به‌‌صورت مستقل در 1395 شروع به کار کرده است.
[...Research Reel]

خانه‌ی رسانه‌ی ایرانیان

خانه‌ی رسانه‌ی ایرانیان، بزرگ‌ترین خانه‌ی رسانه در کشور، بالاترین اختیارات و حقوق رسانه‌ای در رسانه‌‌های پخش ‌(تلویزیون و رادیو)، محیطی و ترانزیت را در اختیار دارد. برخی اختیارات رسانه‌ای این شرکت به شرح زیر است.

*- 34 شبکه‌ی تلویزیونی و 34 شبکه رادیویی استانی در تمامی استانهای ایران
* - افزون بر 70 بیلبورد در تهران ( 2900 متر مربع )
*- تبلیغات مترو :
لایت باکس‌های کنار پله برقی
بیلبوردهای ایستگاههای متر
تبلیغات بر روی گیت‌های ورودی
کتیبه‌های داخل واگن
تبلیغات برروی بدنه قطار

مؤسسه‌ی فرهنگی و هنری تصویر آفتاب

ازآنجاکه فرهنگ و هنر همواره دغدغه‌ی هر دو بنیانگذار شرکت، رضا حداد و مازیار حبیبی‌نیا، بوده است که هر دو سوابق فرهنگی و هنری متعددی در کارنامه‌ی دانش‌پژوهی خود دارند، مؤسسه‌ی «تصویر آفتاب» سایر ابعاد فرهنگی گروه ارتباطات شبکه‌آفتاب را برعهده دارد.
* مجله‌ی شبکه‌آفتاب: Aماهنامه‌ی فرهنگی و روشنفکرانه‌ای که از مرداد 1391 چاپ می‌شود.
* کمپانی تئاتر آفتاب:  یکی از معدود کمپانی‌های خصوصی تئاتر ایران که تاکنون سابقه‌ی تولید چندین نمایش بزرگ را درکارنامه‌ی خود داشته است، همچنین اجرای نمایش‌های آن در کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی ، آمریکایی و آفریقایی با اقبال فراوانی روبرو شده است .
[...Euronews Report]
* تولید فیلم آفتاب: مؤسسه‌ی فرهنگی و هنری تصویر آفتاب از 1393 در حیطه‌ی دیگری از هنر وارد شد: سینما. این مؤسسه در همکاری با کارگردان و همکار خوب خود، کاوه ابراهیم‌پور، فیلم «یحیی سکوت نکرد» را تولید کرد که تجربه‌ای عالی بود.
[یحیی سکوت نکرد...]
* وب‌سایت «آفتاب‌نت دِیلی»: رسانه‌ای آنلاین که به موازات مجله‌ی شبکه‌آفتاب فعالیت می‌کند.
[...Visit aftabnet Daily]